28. ročník mezinárodní studentské soutěže Xella

MARINA ÚSTÍ NAD LABEM

PŘÍSTAV A KOTVIŠTĚ MALÝCH VODNÍCH PLAVIDEL A VÝLETNÍCH LODÍ, ideová urbanistická a architektonická studie

Jaké je zadání?

Vytvoření návrhu důstojné stavby, která vhodným způsobem naváže na zmíněné 3 významné
městské dominanty a dotvoří jižní panorama města v tomto kontextu. Vytvoření návrhu stavby, která bude umocňovat emoce a prožitky a zároveň bude vyvolávat hlubokomyslné diskuze nejen porotců, ale i laické veřejnosti.

Zobrazit zadání

Co účastníci získají?

Vítězná práce získá 4000 eur a finanční odměny si odnesou i další dva vítězné projekty. Další ceny udělí přední oborová média v podobě předplatného a knižních publikací. Účastníci ale především získají cennou zpětnou vazbu od respektovaných odborníků oboru.

Proč se zúčastnit

Do kdy se registrovat?

Do soutěže je potřeba se přihlásit. Registrace probíhá od posledního říjnového týdne 2022, nejpozdější termín registrace je předposlední den před odevzdáním. Soutěžní návrhy je potřeba odevzdat nejpozději do 27. 2. 2023 do 16 hod.

Registrace
Vytvoření emotivního konceptu moderní Mariny, který by ukázal jak současným vlastníkům dotčeného pozemku, tak odpovědným osobám ve vedení Města, že je možné navrhnout a možná i někdy postavit smysluplnou a krásnou stavbu, která by nebyla vředem ve významném památkově chráněném územní hradu Střekova.